Język angielski z Kapitan Nauka

Znalezione obrazy dla zapytania nauka jezykaMówi się, że dobrze jest osłuchać dziecko z językiem obcym od najmłodszych lat. Można mówić do niego w wybranym języku, aby wyłapywało pojedyncze słowa. Ja jednak uważam, że tym fajniejsza forma przekazu tym więcej dziecko wyniesie z tego. 


Jedną z takich form nauki języka agnielskiego są piosenki i rymowanki w tym języku.
Z doświadczenia wiem, że śpiewanie piosenek z pokazywaniem wspomaga naukę. Dzieci zapamiętują więcej niż z suchych zajęć z książką. To na prawdę super pobudza zmysły i łatwo wpada w ucho. Dzieci kojarzą słowo, ruch, wymowę. Efekty gwarantowane. To w sumie bardziej zabawa niż sama nauka dla nich.

Jedną z takich książek z wierszykami jest "Kapitan Nauka. Angielski dla dzieci. Rymowanki i wierszyki ". Piękne ilustracje i rymowanki o różnym poziomie trudności. Są idealne na początek, aby osłuchać dzieci od najmłodszych lat z obcym językiem. Po kilku przeczytaniach i powtarzaniach dziecko samo zaczyna recytować i mówić wierszyki. Bardzo łatwo wpadają w ucho i zostają zapamiętane. Od siebie możemy dołożyć pokazywanie do wierszyka. Prócz tego forma nagrań w formacie mp3 pozwala wgranie ich na telefon czy tablet, aby móc odtwarzać je wszędzie.






Puzzle to kolejna wspaniała forma nauki. Nie są to takie typowe układanki, lecz układanie historii tematycznych. Można je wykorzystać do nauki języka obcego lub do zajęć tematycznych. Ja mam "Puzzle układam i opowiadam. Spadochroniarze 3+". Zostały nabyte głównie z myślą o Szymku, które puzzle kocha układać. Jednak po ich otrzymaniu okazało się, że są idealne też dla Lusi. Układamy podłużny obrazek z dużych elementów. Całość przedstawia spadochroniarzy, którzy właśnie opadają na polankę. Na obrazku jest też tło, jak inni ludzie mają piknik, jak ptaszki latają. Podczas układania opowiadamy historię co się przydarzyło. Za każdym razem historia będzie inna. Możemy też pokazywac poszczególne elementy i nazywać w języku angielskim. Oczywiście dziecko zapamiętuje słowo i kojarzy z obrazem. Prócz tego jak już wcześniej wspomniałam poszerzamy słownictwo, ćwiczymy budować zdania. Opisujemy co widzimy, tworzymy historie, poprawiamy naszą wymowę i wypowiedź. 






Ostatnią formą jest gra. Ja mam genialną grę, która nie tylko nadaje się do nauki angielskiego, ale też jest śwetną formą spędzania czasu wolnego. "Zwierzaki bystrzaki" to gra edukacyjna nadająca się już dla dzieci 3+. Mamy tutaj planszę  z poukrywającymi się na niej zwierzakami. Mamy różne formy możliwości grania zapisane w instrukcji. Podstawową jest wylosowanie żetona/obrazka i odszukanie zwierzaka na obrazku głównym. Aby zdobyć punkt trzeba go anzwać po angielsku. Same karty też można świetnie wykorzystać do nazywania zwierzaków i układanie ich kolorami. Ta gra to jedna z ulubionych mojej Łucji. Dostarcza masę śmiechu, dobrej zabawy i edukacji. 






Komentarze

  1. Moje dziecko polubiło od najmłodszych lat bajki w języku angielskim. Teraz w podstawowej szkole język angielski jest dla niego prostszy, bo osłuchał się z nim wcześniej niż niektóre dzieci.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dokładnie choć z początku nie widać efektu one wychodzą właśnie w szkole :)

      Usuń
  2. Świetny wpis, nie od dziś wiadomo że dzieci warto zaznajamiać z językiem obcym od samego początku , potem w szkole efekty wychodzą :) Takie książeczki z pewnością w tym pomagają.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.

    OdpowiedzUsuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  5. Naprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.

    OdpowiedzUsuń
  6. Naprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.

    OdpowiedzUsuń
  7. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Podobał Ci się wpis? To super! Pozostaw po sobie ślad, aby zmotywować mnie do dalszego pisania :)