poniedziałek, 12 czerwca 2017

Wiem co jem, czyli zdrowe kaszki i owoce dla dzieci

Szymek już co raz więcej rzeczy je, w sumie on to wiecie ile mu się nałoży tyle zje. Jednak ja jako mama zwracam uwagę na to co trafia do jego brzucha. Oboje moich dzieci lubi rano lub wieczorem zjeść kaszkę albo samą lub z jakimś owocem. Kaszki ekspresowe dla niemowląt nie przemawiają do mnie, bo ich zawartość cukru jest zbyt duża. Przy Lusi robiłam zwykłą manne, płatki jaglane czy płatki ryżowe. Przy Szymku odkryłam kaszki firmy HELPA oraz owoce w proszku liofilizowane tej samej firmy. Znalazłam je w sklepie LICZI Żywność Profilowana. Sklep również Wam polecam, bo tam nie tylko artykuły dla dzieci, ale dla każdego. Właściciel bardzo rzetelnie dobiera asortyment sklepu, aby wszystko miało pewne źródło i było zdrowe.


Wracając do kaszek firmy HELPA. Kaszki nie są typami do zalania ciepłą wodą i pęczniają. Je trzeba chwilkę, około 2-3 minut pogotować na małym ogniu. Kaszek jest cała seria, która nosi nazwę CZARY MAMY. Nazwa idealnie do nich pasuje, bo wyczarowuje się z nimi pyszny i zdrowy posiłek dla dziecka, ale też dla rodzica, jak lubi tego typu posiłki. Każda kaszka zapakowana jest w ekologiczne opakowanie ze strunowym zamknięciem. Na każdej też z przodu jest nazwa kaszki oraz śliczny rysunek jakiegoś zwierzątka. Z tyłu jest skład w jakich ilościach mamy dane zboża oraz przepis, jak przygotować kaszkę. Ja próbowałam dwóch smaków kaszek :


  • Kaszka jaglano-owsiana

  • Kaszka 5 zbóż
Do kaszki możemy dodać owoce z serii CZARY MAMY Różdżka Smaku i Łyżka Smaku. Różdżka smaku to pojedyncze porcje już przygotowane owoców, zaś łyżka smaku to proszek, który sami sobie możemy wziąć tyle ile chcemy.


Owoce tak samo jak kaszki znajdują się w opakowaniu ekologicznym ze ślicznym rysunkiem. Z tyłu mamy skład i co możemy zrobić z tymi owocami. Ja dodaje do kaszek, robie żelki, posypuje bydyń. Owoce są sproszkowane i liofilizowane, dzięki temu zachowują 100% swoich wartości. Nie ma w nich dodawanych substancji słodzących. Mogą być nawet lekko kwaśne, a wszystko dlatego, że są w 100% naturalne. Takie owoce super sprawdzą się poza sezonem, keidy ciężko dostać świeże owoce w sklepie. Fajne też są na wyjazdach kiedy chcemy przygotować szybki i zdrowy posiłek dla dziecka. Takie Różdżki Smaku, fajne też są do wykorzystania jako barwniki spożywcze, bo dają piękne kolory i zapach. Można nimi barwić biszkopty lub żelki. 
Cały asortyment HELPA znajdziecie w sklepie LICZI Żywność Profilowana. Ja uważam, że są warte uwagi każdego rodzica. Pewnie pojadą ze mną jeszcze na wiele warsztatów o żywieniu dzieci, a prócz tego będą towarzyszyć nam każdego dnia i to nie tylko w domu. Jeśli więc szukacie jak ja zdrowych kaszek dla swojego Maluszka polecam z całego serca, a nie pożałujecie.


2 komentarze:

  1. Spróbujemy....ja widzę Czary Mamy ...zamiast Czary Mary...może warto poprawić ?

    OdpowiedzUsuń
  2. fajne te kaszki i polskiej produkcji - ja kupiłam w sklepie www.bioekowy.pl

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, że tu byłeś. Zapraszam też do nas na fanpage :)