czwartek, 25 maja 2017

KICK THE TICK i kleszczom mówimy "A kysz!"


Na Polskim rynku jest masa preparatów odstarszających kleszcze, jednak mało który posiada badania do wglądu. Ich skuteczność i skład pozostawia wiele do życzenia. Powiem Wam jako osoba często wędrująca po górach, posiadająca ogródek i sapcerująca z dziećmi po parkach zwracam szczególną uwagę na środki skuteczne, szczegółowo przebadane. Zwykle kojarzą się one z ogromnymi kosztami i często faktycznie tak jest, że skuteczne środki specjalistyczne kosztują krocie. 


Jednak ostatnio będąc na prelekcji dotyczącej między innymi kleszczy, były prezentowane mało jeszcze znane środki KICK THE TICK produkwane przez polską rodzinną firmę ICB Pharma. Co je wyróżnia na tle wszelakich Brossów i Offów to właśnie skład, który jest skuteczny, sprawdzany i wciąż ulepszany. Producent posiada całą serie preparatów na kleszcze. Ja miałam przyjemność sprawdzić skuteczność dwóch z nich.Spray ma za zadanie odstraszać kleszcze, jak również komary i meszki. Działa do około 4h i wystarczy raz się opryskać , aby czuć się bezpiecznym. Spray jest bardzo wydajny i jeden z większych dostępnych na rynku, bo jego pojemność wynosi 200ml. Cena również jest bardzo atrakcyjna bo koszt to około 19zł. Kiedy psikamy to najlepiej bezpośrednio na skórę, aby nanieś preparat na twarz psikamy na ręce i nakładamy rękoma omijając okolice oczu i ust. Delikatna mgiełka, jest praktycznie niewidoczna, ale wyczuwalna na skórze jakby dodatkowy naskórek. Nie ma też duszącego zapachu który tak bardzo mi przeszkadzał przy innych środkach tego typu. Jedyny minus, że jest dla dzieci dopiero od 3 roku życia, więc dla młodszych pociech polecam olejki eteryczne, przepis na nie znajdziecie  TUTAJ.


KICK THE TICK EXPERT - Zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy 9 ml


Ten zestaw to absolutny must have w każdym domu. Owszem można kupić samo lasso do wyciągania, jednak większość z nas się boi, że źle wyciągnie kleszcza albo rozerwie go, co doprowadzi do zarażenia.

Ten zestaw bardzo ułatwia wyciąganie kleszczy. Najpierw traktujemy go substancją, która zamraża go i zatrzymuje wydzielanie zakaźnej śliny do naszego organizmu. Dzięki temu, że zamraża go i pokrywa powłoką, jest duża szansa, że wyciągniemy go w całości. Ogranicza też transmisję czynników zakaźnych do organizmu. To ostatnie jest bardzo ważne, bo pewnie niewielu z Was wie, że podczas wyciągania kleszcza, powinniśmy mieć na sobie rękawiczki, bo nawet przez kontakt z pasożytem możemy się zarazić. Wyciągniętego kleszcza możemy włożyć do dołączonej do zestawu próbówki. W zestawie jest też mega wygodny przyrząd do wyciągania kleszczy. Zestaw zawiera 60 dawek, więc według producenta wystarcza na usunięcie około 20 kleszczy. Całkiem sporo. Teraz na stronie sklepu  producenta jest nawet dość fajna promocja i koszt tego zestawu to około 39zł dostępny jest  TUTAJ.
Oba środki znajdziecie nie tylko u producenta, ale też w każdej dobrej aptece, można też zamawiać internetowo, widziałam je w doz i gemini. Ceny jak za tak rewelacyjną jakość są mega niskie. Jedyny minus to, że oba są do stosowania dla dzieci powyżej 3 roku życia, ale to chodzi o bezpieczeństwo naszych dzieci i składniki, w nich zawarte. My używamy i nie mamy żadnych lokatorów, zestaw do wyciągania jednak też mamy, bo mąż chodzi na ryby, a i wyjazd w góry się szykuje więc trzeba się zabezpieczyć w razie wszystkich ewentualności. Polecamy te preparaty z całego serca, tym bardziej, że to polska firma, więc powinniśmy być dumni i wspierać nasze polskie, dobre produkty.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, że tu byłeś. Zapraszam też do nas na fanpage :)