środa, 31 maja 2017

Książki do poczytania dla chłopca i dziewczynki

Wydawnictwo Egmont wciąż zaskakuje swoimi co raz wspanialszymi propozycjami dla dzieci od najmłodszych do starszych. Idealne na dobranoc do podusi,ale też w ciągu dnia na chwilę relaksu i wspólny czas z dzieckiem. Świat książek to świat magiczny. To właśnie dzięki książkom rozwijamy dziecięcą wyobraźnie, która jest bardzo ważna w życiu dziecka. Prócz tego dają nam możliwość przeniesienia się w magiczną krainę, poczuć się częścią danej historii, być kimś innym. Tylko w książkach można poczarować, stać się piratem a nawet latać. Idzie Dzień Dziecka, to idealny moment, aby obdarować młode pokolenie książką, która da mu klucz do innego świata. Pozwoli mu marzyć, bo bez marzeń życie jest taki szare i puste.


Opowieści z Arendelle. Kryształ Buldy


Jeśli oglądaliście "Krainę Lodu" na pewno pamiętacie Kristoffa, dostawcę lodu. On jako dziecko był wychowywany w lesie przez Buldę. Pewnego dnia jego zastępcza mama odkrywa, że jej magiczny kamień gaśnie. Kristoff obiecuje pomóc, wyrusza więc do Arendelle, aby prosić o pomoc Anne i Elsę. Razem z nimi wyrusza w góry, gdzie wystęouje zorza polarna. Po drodzę napotkają jednak spore trudności. Jednak obietnica dana Buldie oraz przyjaźń poradzą sobie ze wszystkim. Jak jednak tego dokonają i co się stało. Tego dowiecie się z niesamowitej książki. Pełnej magii, wiary i nadziei.


Basia jest już bardzo znana i bliska dzieciom z książek o Basi. Tym jednak razem książka nie będzie dotyczyłą bezpośrednio małej dziewczynki, a jej przyjaciół. Każda książka z serii "Basia i przyjaciele" to opowieść o innym dziecku, innych trudnościach i problemach jakie napotykają dzieci na co dzień. Titi to mały czarnoskóry chłopiec, który właśnie się przeprowadził. Chłopiec pokazuje jaką wartość mają słowa. Możemy zobaczyć jak mogą ranić, jak wiele też zależy od tego jak dane słowo jest wypowiedziane, jakim tonem itp. To wspaniała książka, nie tylko o inności, jak na nią reagować, czy inność to coś gorszego, ale przedewszystkim pokazanie dziecku czym są słowa i jaką mają moc w różnych sytuacjach. Tu nie znajdziecie całkowitego przepisu, tu jest masa refleksji, rzeczy do przemyśleń, a nawet dyskusji wspólnej z dzieckiem. Można się jednak bardzo wiele nauczyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, że tu byłeś. Zapraszam też do nas na fanpage :)