czwartek, 20 kwietnia 2017

Obraz tworzymy kropki łączymy

Już jako mała dziewczynka marzyłam o podróży do Paryża. Chciałam zobaczyć wieże Eiffla, Katedre Notre-Dame gdzie mieszkał Dzwonnik z Noter Dame, chciałam spacerować po uliczkach niczym Madeline (taka bajka o dziewczynce mieszkającej w sierocińcu, prowadzonym przez zakonnice -poniżej link do bajki).Mąż obiecał mi, że kiedyś zabierze mnie do tego magicznego miasta miłości, które jest moim odwiecznym marzeniem. Dla mnie to miasto to coś niezwykłego. Macie tak, że chcielibyście być w jakimś miejscu i jak zamykacie oczy to chociaż w myślach je widzicie i czujecie jakbyście tam byli? Ponieważ uwielbiam wszystko co związane z Paryżem dostałam już jakiś czas temu książkę, ale nie taką zwykłą do czytania. Jest to coś w rodzaju encyklopedi o Paryżu. Mapa miasta, opisane zabytki. Jednak jest jedna coś co czyni książkę tak samo magiczną jak to miasto. Na jednej stronie jest opisany zabytek i jego zdjęcie, na drugiej zaś obrazek ukryty w kropkach. Obrazek lub zabytek ujawni się dopiero jak połączycie wszystkie kropki.


 Mimo, iż często już z góry wiem co się kryje za kropkami to z każdą kropką którą łączę czuje napiecię i ciekawość. Kiedy już wszystkie połącze widzę ten cudowny zabytek, mam wrażenie jakbym go tworzyła, zapisywała w swojej głowie z każdą kropką. Prócz tego, że to fajne ćwiczenie dla mózgu to też bardzo relaksuje. Oczywiście czasem przyłączy się Lusia do pomocy, jednak mimo wszystko jakoś taki egoizm we mnie się odzywa i tą jedną książkę wole sobie rozwiązywać sama. Zamykam się z nią wieczorem w kuchni lub łazience i to taka moja chwila, moje 5 minut. Po takich 5 minutach z nią są też boskie sny o właśnie spacerze w Paryżu. Kto wie może kiedyś ta książką to będzie taka lista rzeczy, które będę chciała w nim zobaczyć. Książka jest formatu A4 i ma twardą oprawę. W środku strony też są z grubszego papieru.O dziwo nie składa się z kilku stron a aż 49. To na prawdę bardzo dużo. Znajdziecie tam wszystkie ciekawostki o Paryżu i masę pięknych zdjęć, które uchwycają najpiękniejsze miejsca i momenty. Książka jest wydawnictwa EGMONT  i kosztuje około 20zł. 

Znalezione obrazy dla zapytania paryz

2 komentarze:

  1. Uwielbiam bajkę o Madelin! Ostatnio zastanawiałam się jaki tytul miała ta przepiękna dobranocka... Widzisz Kamila. Znow trafiłas w 10;) a układanie obrazków z punktów to też była jedna z moich ulubionych atrakcji w dzieciństwie. I napewno zachęcę do tej konkretnej wskazanej przez Ciebie, moją córkę:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam bajkę o Madelin! Ostatnio zastanawiałam się jaki tytul miała ta przepiękna dobranocka... Widzisz Kamila. Znow trafiłas w 10;) a układanie obrazków z punktów to też była jedna z moich ulubionych atrakcji w dzieciństwie. I napewno zachęcę do tej konkretnej wskazanej przez Ciebie, moją córkę:)

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, że tu byłeś. Zapraszam też do nas na fanpage :)