środa, 29 marca 2017

Samodzielne dziecko to szczęśliwe dziecko


Na pewnym etapie dziecko obserwując osoby dorosłe uczy się nowych rzeczy. Samodzielne mycie zębów, jedzenie, mycie rąk, ubieranie się itp. Często jednak pomimo prób ciężko jest dziecku je wykonać samemu. Dzieję się tak, bo nasze sprzęty domowe zrobione są pod nas, a nie pod dziecko. Jak więc to zrobić, aby pozwolić  na samodzielność dziecku, nie kupując drugiej umywalki czy toalety.

Wystarczy kupić podest. Taki podest zajmuje mało miejsca i pełni rolę schodka, dzięki któremu dziecku będzie łatwiej dosięgnąć do umywalki czy stołu. Ja wybrałam podest biały od nowej marki Lulu Design. Produkty tej marki znajdziecie w dobrych sklepach dziecięcych.

Zdjęcie użytkownika Lulu Design.

Kolekcja Lulu Design jest biała z elementami czarnymi, wydaje się taka elegancka a jednocześnie klasyczna. Pasuje kolorystycznie dzięki temu do każdej łazienki czy kuchni. Osobiście ona najbardziej mi się podoba. Choć u Maltex Baby możecie też znaleźć inne kolekcje bardziej kolorowe, z motywami zwierzątek, misiów itp. TUTAJ


Lusia już jako 1,5 roczniak chciała wszystko robić sama. Taka wiecie "Zosia samosia". Teraz mając już 3 latka mama ma tylko nadzorować. Z jednej strony bardzo mnie to cieszy z drugiej jest mi smutno, że już mamy nie potrzebuje aż tak bardzo. Choć wiem, że zawsze będę dla niej bardzo ważna. Często rodzice na siłę wyręczają dziecko, zabierając mu tą samodzielność, tłumaczą sobie, że dziecko jest małe. Owszem jest małe ale już wystarczająco duże, aby samemu umyć rączki, usiąść na toalecie, umyć ząbki. Rodzic musi czuwać nad tym, ale nie musi już wszystkiego robić za Malucha. Firma Maltex sp. z o.o., właściciel marek Lulu Design i Maltex Baby stara się ułatwić dzieciom naukę bycia samodzielnym. Niskie nocniczki, nocniki które wyglądają jak toaleta, duże wanienki w których wykąpiecie nawet 3 latka i wiele innych akcesoriów. Każde wykonane są z niezwykłą dbałością o najmniejszy szczegół.

Produkty są:
  • wytrzymałe
  • łatwe w myciu, utrzymaniu czystości
  • posiadają antypoślizgowe nóżki
  • lekkie - dziecko łatwo samo je sobie przenosi i ustawia
  • kolorystyka i wzory dla każdego coś się znajdzie
  • stabilne
  • starczają na bardzo długo
  • można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach

Dla mnie jako mamy najważniejsze było, aby podest był stabilny, aby jak Lusia na nim stanie nie wywinęła z nim orła. Tutaj jestem spokojna, stopień jest szeroki, spokojnie może na nim stanąć i ma jeszcze dużo miejsca. Na górze są czarne stópki. Dzięki temu dziecko wie gdzie należy stanąć. Nóżki są antypośligowe więc nie przesuwa się po podłodze. Jest też idealnej wysokości, aby teraz moje dziecko swobodnie dosięgło do umywalki, do toalety. Lusia też wymyśliła inne zastosowanie podestu jako taborecik dla siebie. Nosi go wszędzie i siada na nim jako na swoim unikalnym krzesełku. Jak widać taki podest ma wiele zastosowań. Poniżej wrzucam filmiki, jak sprawdza się u nas podest. Pamiętajcie również: Pozwólcie dzieciom bym samodzielnymi, bo one tego potrzebują. Jak nauczycie, że je we wszystkim wyręczacie one nie będą chciały się uczyć nowych rzeczy, robić coś same, bo myślą nie potrafią i rodzic musi to za nie zrobić lub z lenistwa wolą poprosić rodzica, bo on i tak to zrobi. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, że tu byłeś. Zapraszam też do nas na fanpage :)