DOŚWIADCZENIA - Jak napełnić balona jednym dmuchnięciem?

Kochani ruszamy z serią filmików z doświadczeniami, które możecie wykonać z dziećmi wspólnie w domu. Jest to też idealny sposób, aby wyjaśnić pewne prawa fizyki, zjawiska atmosferyczne naszym dzieciom. Do tego wspólnie możecie zrobić coś na prawdę fajnego. Wszystkie zestawy doświadczeń, które będę Wam pokazywała możecie nabyć TUTAJ.
Koszt jednego doświadczenia to tylko 17,90zł więc na prawdę mało. Super też sprawdzi się jako prezent dla dziecka na urodziny czy też z innej okazji. Zbliża nam się Wielkanoc, więc na Zajączka jak znalazł pomysł na prezent macie. Doświadczenia te są przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia, choć pod nadzorem dorosłego niektóre spokojnie już możecie wykonać z dwulatkiem i na pewno go zachwycicie magią. Każde doświadczenie czegoś uczy. Ja wychodzę z założenia, że dziecko najlepiej się uczy przez zabawę i jak samo doświadcza pewnych rzeczy. Więc takie doświadczenia są idealne dla mnie. Funiversity w swojej ofercie ma aż 8 propozycji doświadczeń. Macie w czym wybierać. To jak są chętni? Dziś sprawdzimy czy można nadmuchać balona jednym dmuchnięciem? Jeśli tak, to dlaczego się tak dzieje. Do każdego zestawu mamy dołączoną instrukcje z wyjaśnieniem tezy, więc każdy rodzic będzie teraz niczym księga wiedzy :D

"CZY MOŻNA NAPEŁNIĆ BALON JEDNYM DMUCHNIĘCIEM?"


To ćwiczenie spodoba się też logopedą. Można wspaniale ćwiczyć z dzieckiem dmuchanie, oddychanie itp. Całe doświadczenie jest zamknięte w małym pudełku w którym znajdziemy kapsułe zakręcaną a w niej wszystkie potrzebne rzeczy do zrobienia doświadczenia. 
  • instrukcja
  • akcesoria do doświadczenia
Już w krótce kolejny wpis z filmikiem z nowym doświadczeniem. Zapraszam :)
Komentarze