piątek, 10 marca 2017

Bajki z morałem - Wydawnictwo MD Monika Duda

Bajki i bajeczki są dobre dla każdego i małego i dużego. Książki z bajkami są też na tyle uniwersalne i ponadczasowe , że zawsze będą idealnym prezentem dla dziecka. Oczywiście znalezienie fajnej książki, która zawiera bajki, które czegoś uczą już nie jest takie łatwe. Jako mama zwracam szczególną uwagę, na to co czytają i oglądają moje dzieci. Idealna książka powinna bowiem:


  • zawierać piękne, kolorowe ilustracje, to one najbardziej kojarzą nam się ze światem bajek
  • bajki w niej nie mogą być zbyt długie, bo dzieci szybko się nudzą i ciężko też im skupić się dłużej na czymś niż 5 minut
  • powinny mieć morał, aby czegoś uczyć nasze pociechy
  • bohaterami są zwierzątka, każde dziecko bowiem uwielbia tą magię, gdy wkraczają w świat bajki i nagle miś, borsuk "mówią" ludzkim głosem. 

Mało jest jednak książek, które spełniają powyższe kryteria. Ostatnio w moje ręce trafiła książka "Przyjaciele z bajkowego lasu" Wydawnictwa MD Monika Duda. Jest to książka formatu A4, w twardej oprawie z brokatowym napisem. W środku znajdują się krótkie 5-10 minutowe bajki o zwierzątkach. Każda jest wzbogacona o piękne ilustracje, które są bardzo kolorowe, wyraźne i takie bajkowe. Na końcu bajek pojawia się morał, który dziecko może wynieść z opisanej historii danego zwierzątka. Mi podobała się bajka o niedźwiadku, który nie odrobił lekcji i postanowił pójśc na wagary. Niestety podczas wagarów użądliła go osa i nie miał do kogo zgłosić się o pomoc. W międzyczasie wszyscy go szukali, bo martwili się, że nie było go w szkole. Kiedy odnajduje niedźwiadka komisarz on wszystko opowiada, co mu się przytrafiło. Następnego dnia w szkole przeprasza wszystkich. 

Bajka jest podsumowana morałem, że lepiej być zawstydzonym, ale bezpiecznym wśród bliskich osób. Dzieci wynoszą z tej bajki lekcje nie tylko, że nie warto chodzić na wagary, ale też nie uciekać od konsekwencji swoich czynów, kiedy jest im wstyd. Lepiej bowiem porozmawiać z dorosłym niż się chować i uciekać. Wszystkich bajek w książce jest aż 9. Każda z nich jest inna i wyjątkowa. Każda taka z życia wzięta, choć bohaterami są zwierzątka. Na pewno bohaterowie zdobędą sympatie wasze dzieci i będą z przyjemnością tych bajek słuchały. Polecam serdecznie bo warto mieć takie bajki w swojej Maluszkowej Biblioteczce. Teraz tą książeczkę możecie kupić już za 7,85zł, bo aktualnie jets w promocji. Cena poza promocją też atrakcyjna bo tylko 12zł  do kupienia TUTAJ


1 komentarz:

  1. Coś czuję, że nam by się ta książeczka bardzo spodobała :) czekamy na kolejne zapowiedzi! :)

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, że tu byłeś. Zapraszam też do nas na fanpage :)