poniedziałek, 13 lutego 2017

Klocki edukacyjne i konstrukcyjne

Jako mama i osoba pracująca z dziećmi lubię zabawki drewniane cenię je za ich trwałość co przy dzieciach jest dość istotną cechą. Ostatnio miałam okazje testować Drewniane klocki edukacyjne od firmy Jefen

Całość jest zapakowana w bardzo fajną i estetyczną drewnianą skrzynkę z przegródkami. Dzięki temu wszystkie elementy są posegregowane i mają swoje miejsca. Pokrywka jest z plastiku i wsuwa sie ją w szyny i w ten sposób zamyka skrzynkę, a elementy nie wypadną i nie pogubią się. Ułatwia też to przenoszenie dziecku klocków z miejsca na miejsca a nawet zabierania ich do dziadków. 
Same klocki są wykonane z drewna, część elementów jest pomalowana na trzy kolory żółty, zielony i czerwony. W zestawie znajdziemy :

  • jeden długi klocek z otworami płąski
  • 3 grube krótkie klocki płaskie
  • 4 długie średniej długości klocki płaskie
  • 6 krótkich płaskich klocków
  • młotek
  • 4 trójkątne
  • 2 sześcienne klocki
  • 7 czerwonych "gwoździ"
  • 7 żółtych "gwoździ"
  • 4  duże kółka

Klocki prócz normalnej zabawy zapewniają też walory edukacyjne, dzięki nim dziecko ćwiczy bowiem małą motorykę. Jak już kiedyś Wam pisałam ćwiczenie jej u małych dzieci jest bardzo ważne. Dzieci bowiem, które ćwiczą ją nie mają potem problemów z pisaniem, czytaniem, koncentracją, orientacją przestrzenną oraz ćwiczymy koordynację wzrokowo- ruchową.
Jak można więc bawić się tymi klockami i czego jeszcze nas uczy?


1. Budowanie przestrzenne

 auto, dom, czy bryły figur geometrycznych jak sześcian czy prostopadłościan wspierają ćwiczenie orientacji przestrzennej u dziecka. Do tego takie ćwiczenia pomagają w doskonaleniu zdolności matematycznych, które również dziecko od urodzenia już posiada, a z czasem kiedy ich się nie ćwiczy one się wyciszają i potem na nowo trzeba się ich uczyć. Dzięki tym klocką można je u dziecka utrwalić i doskonalić, aby później dziecko nie miało problemów podczas nauki matematyki

2. Konstruktor

Przybijanie "gwoździ" za pomocą młotka, łączenie elementów i rozbierania konstrukcji by znów móc je łączyć. To wspaniała zabawa, ale też ćwiczenie, aby dziecko nauczyło się prostych zadań jakich będzie kiedyś przybicie gwoździa, używania narzędzi i budowania. Jest to też idealna zabawa dla zwolenników metody Montessori. Gdzie dziecko uczy się po przez odkrywanie i samodzielne próbowanie. 


3. Koncentracja


Dziecko podczas zabawy tymi klockami bardzo się skupia na niej, koncetruje się na przybijaniu, aby nie przybić swojego palca. Szczerze moja córka wraz ze znajomymi była pochłonięta tak zabawą nimi, że z pełnym skupieniem siedziała i bawiła się aż dwie godziny. Ja dzięki temu mogłam zająć się młodszą pociechą czy zrobić spokojnie obiad, pranie i jeszcze na wypicie herbaty starczyło.
4. Liczenie


Klocki świetnie też sprawdzą się w liczeniu ja układałam te długie z otworami i dzieliłam te "gwoździe" na dwie grupy kolorów. Teraz mogłam ćwiczyć z dzieckiem zadania matematyczne. Wkładałam 3 wtyczki żółte w klocek i 2 czerwone. Córka liczyłą ile jest łącznie. Potem odejmowanie musiała wyjąć jeden żółty i policzyć ile teraz ma klocków. Można tak wykonywać masę zadań matematycznych dopasowanych do wieku naszego dziecka.5. Wyobraźnia

To swobodna zabawa tymi klockami. Wbrew pozorm jedynym ograniczeniem jest tylko dziecięca wyobraźnia. Córka część klocków łączyła, a część układała na sobie. Kiedy zrobiła auto z klocków, kładła na nim klocki pozostałe w skrzynce i przewoziła je na "palc budowy" w inne miejsce. Czasem też "gwoździki" były jedzeniem i bawiła się w sklep.To tylko kilka przykładów zabaw tymi Drewnianymi Klockami Edukacyjnymi. Można robić też zbiory, poznawać kolory, kształty na podstawie tych klocków. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i pomysłowość naszego dziecka. Z czasem zobaczycie, że możecie je wykorzystać do jeszcze innych ćwiczeń. Klocki też nie mają ograniczeń wiekowych są dobre zarówno dla 2 latka jak i 99 latka. Mój mąż pod pretekstem zabaw z dziećmi siedział i budował swoje konstrukcje, nie dopuszczając do zabawy dzieci. Klocki te są też teraz w bardzo atrakcyjnej cenie patrząc na ich walory edukacyjne oraz wykonanie bo tylko 57,99zł, cena regularna to 61,99zł.
 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, że tu byłeś. Zapraszam też do nas na fanpage :)