piątek, 11 listopada 2016

Porozmawiajmy o uczuciach z rodzicami- książka "Syfon i uczucia"


O uczuciach wiele się mówi i pisze. Jednak czy uczymy dzieci uczuć? Panuje takie głupie przekonanie, że o uczuciach się nie rozmawia, bo to dla słabych, u facetów mało męskie i tak wiele by wymieniać. Jednak uczucia od zawsze towarzyszą nam w życiu i są jego nieodłączną częścią.
Więc skoro już mamy rozmawiać o uczuciach jak za to się zabrać? Najlepiej jak najprościej. Dziecko nie zrozumie ciężkich wywodów o życiu. Dorosły jednak często nie wie jak wejść w ten świat dziecka, aby przekazać to co powinien, ale tak aby dziecko zrozumiało jak najwięcej. Ja najczęściej w trudnych tematach sięgam po książki. Podczas czytania dziecko wiele się uczy i wyciąga z ich treści. 
Jedną z kilku, które mogę polecić jest książka Iwony Kamińskiej "Syfon i uczucia" jest to druga część przygód psa, który nazywa się Syfon. Jest to niezwykły pies, który jest trochę jak dziecko, malutki i zagubiony w tym wielkim świecie, a jednocześnie wesoły i ciekawy wszystkiego. Książka choć bywa zabawna, porusza też tematy smutne i trudne. Dzięki niej dziecko nauczy się nazywać pewne uczucia, a także okazywać je i wyrażać oraz radzić sobie z nimi. Każdy rozdział to inna historia związana z innym uczuciem. Jeden będzie mówił o smutku i żałobie po śmierci przyjaciółki Pućki. Inny zaś o złości Pani na niego. To książka nie tylko dla dzieci, ale i rodziców, którym pokazuje jak dziecko patrzy na pewne sytuacje i jak ono rozumie uczucia. Dorośli nie bójcie się po nią sięgać bo warto, gdyż dzięki niej lepiej będziecie rozumieć zachowanie swoich dzieci i będziecie wiedzieć jak z nimi rozmawiać o uczuciach. Będziecie również wedzieć jak Wy musicie w pewnych sytuacjach się zachować. Choćby śmierć kogoś bliskiego, czyż nie jest ciężko Wam? A jak to widzi i czuje dziecko? Mimo, iż książka porusza trudne tematy jest napisana lekko i czyta się ją jednym tchem. 

Przyznam się Wam, że jak Lusia zasnęła sama siadłam i musiałam dokończyć ją całą, bo tak mnie wciągnęła. Książkę można używać też do zajęć z przedszkolakami czy w szkole klas 1-3. Będzie idealnym podkładem do rozmowy o uczuciach. Tak więc kochani nie unikajmy trudnych tematów z dzieckiem, a rozmawiajmy o nich. Przecież uczucia to coś pięknego choć bywają też te złe, to jednak i jedne i drugie są nam bardzo potrzebne, bo jakże puste byłoby życie człowieka bez nich. Jak byśmy umieli kochać bez uczucia miłości, jak umieli okazać, że coś nas cieszy bez uczucia radości, jak pokazać, że ktoś nas zranił bez uczucia smutku? Czyż te uczucia nie są ważne? Ależ są i to najważniejsze. To dzięki nim człowiek uczy się pewnych zachowań w sytuacji, to dzięki nim widzimy kto jaki ma nastrój, to dzięki nim tak badzo potrzebujemy jeden drugiego. To uczucia sprawiają, że nasze życie jest tak wspaniałe. Budują nas i nasze relacje międzyludzkie.
Zachęcam zatem do kupna książki "Syfon i uczucia" i cudownego przeżycia przygód psa Syfona wspólnie z dzieckiem, a następnie już po przeczytaniu do rozmowy o niej.
KONKURS
Jeśli książka Was zaciekawiła i chcielibyście ją posiadać w swojej biblioteczce zapraszam do konkursu. Do wygrania mam 1 egzemplarz dla jednej osoby. 
Zasady konkursu są proste:
1.Polubiamy sponsora nagrody TUTAJ
2. Polubiamy organizatora czyli nas, jeśli jeszcze nie lubicie TUTAJ
3. Udostępniacie i polubiacie plakat konkursowy znajdujący się TUTAJ
4. Pod plakatem konkursowym piszecie dla kogo miałaby być książka TUTAJ
5. Będzie mi miło jeśli zaprosisz znajomych do zabawy TUTAJ
6. Bawimy się 12.11-30.11.2016 
7. Wysyłka tylko na terenie kraju

POWODZENIA !!!WYNIKI!!!

GRATULUJĘ SERDECZNIE W DRODZE LOSOWANIA PRZEZ MOJĄ MASZYNĘ LOSUJĄCĄ WYGRAŁA:PANI EWA BRZECICKA

SERDECZNIE GRATULUJE I ZAPRASZAM DO ZGŁOSZENIA SIĘ NA PRIV DO MNIE W SPRAWIE KSIĄŻECZKI :)


1 komentarz:

  1. Świetna książka :-) bardzo by się nam przydała , bo to prawda że o uczuciach czasem ciężko się mówi , zwlaszcza o tych bardzo przykrych zdarzeniach .

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, że tu byłeś. Zapraszam też do nas na fanpage :)