sobota, 1 października 2016

Kanapkę robimy i się kręcimy, bądź jak Zakręcony Burger DUMEL

         Znacie popularne dla dzieci zabawki typu "piramidki" do układania gdzie układamy krążki takiej samej wielkości jeden na drugim lub różnej wielkości? Jedną z takiego typu zabawek jest Zakręcony Burger firmy Bright Starts od Dumel Discovery .
Zabawka ta jest przeznaczona od 6 do 36 miesięcy. Zabawkę miał testować Szymonek, ale on jeszcze leżący więc nie bardzo może się nią pobawić sam. Jednak Lusia jako starsza siostra spisała się na medal. Postanowiła sprawdzić zabawkę brata, jak również pokazać mu jak się nią bawić. 
Burger posiada jeden duży, świecący przycisk znajdujący się na głównej podstawie, który uruchamia melodie oraz wirowanie zabawki. Z boku na podstawie jest też włącznik zabawki i regulowanie głośności.
Zabawka choć wydaje się prosta, daje wiele możliwości zabawy. Pokażę Wam kilka wariantów zabawy. 
1. UKŁADANIE WIEŻY

To jej główne przeznaczenie układanie poszczególnych elelementów jeden na drugi, aby utworzyć "wieżę" burgera. Kształt wieży przypomina robienie kanapki "burgera". 
Po chwili jednak następuje ulubiona czynność dzieci czyli burzenie i rzucanie. Naciskamy więc świecący przycisk i patrzymy jak nasz Burger wiruje i rozsypuje po całym pokoju poszczególne elementy, które wcześniej układaliśmy. 


2. KOLORY 

Zabawka jest w bardzo żywych i ładnych kolorach. Można więc spokojnie wykorzystać ją do nauki kolorów. Mówimy jakiego koloru jest dany elelemnt dziecku i podajemy go dziecku. Potem możemy bawić się, że układamy wieżę ustalając jakie kolory kładziemy po kolei. Można też prosić dziecko o podanie elelemntu danego koloru i układać z nim.

3. ROBIMY BURGERA/KANAPKĘ

Dla starszego dziecko zabawka daje też możliwość nauki robienia kanapki/burgera. Nazywamy poszczególne elementy żółty-ser, brązowy-mięsko/kotlet, zielony-sałata itp. Teraz robimy naszego burgera/kanapkę układamy elelemnty w odpowiedniej kolejności. Wspaniała zabawa, na długie jesienne wieczory. Przy okazji nauka jakiego koloru jest serek, jakiego sałata i jak układamy by burger był najsmaczniejszy. Można też tworzyć własne kompozycje. 


4. SKLEP

Lusia wymyśliła też, że elementy z burgera, można wykorzystać do zabawy w sklep wtedy sprzedaje krążki jako donaty (amerykańskie pączki). Są one wtedy w dosyć ciekawych smakach serowym, sałatowym lub po prostu kolorowe. Co przyniesie wyobraźnia. Podstawa burgera wtedy jest wagą :)

5. KRĘĆ SIĘ, RZUCAJ I ŁAP

Chyba ulubiona zabawa dla dzieci w każdym wieku. Układamy burgera jak w zabawie wieża, klikamy guzik. Kręcimy się wraz z zabawką lub tańczymy, a kiedy elementy zaczynają "fruwać" po całym pokoju trzeba jak najszybciej je złapać. Wygrywa ta osoba, która złapie jak najwięcej elementów. Dla starszaków można utrudnić zabawę, że każdy ma swój kolor kóry musi złapać, a inny go parzy. 


6. KTO PIERWSZY TEN LEPSZY

Podczas tej zabawy przyda się Wam stoper lub klepsydra. Ustawiamy stoper lub klepsydrę obracamy i teraz 1 osoba zaczyna układać burgera. Wygrywa ta osoba, która jak najszybciej ułoży burgera. Można utrudnić zabawę, chowając poszczególne elementy po pokoju i dziecko musi jeszcze najpierw je znaleźć, aby potem ułożyć w całość.


Myślę, że warianty zabaw się podobają oczywiście można rozbudować o własne, to są nasze propozycje zabawy. Można też bawić się tylko w budowanie wieży i rozczucanie jej, jak jest napisane na opakowaniu. Będzie to wspaniała zabawa dla najmłodszych. Bo przecież najmłodszym sprawia radość gdy rodzic buduje, a maluch burzy lub rozrzuca. Ta zabawka daje możliwość samodzielnej zabawy i burzenia za pomocą 1 guciczka. Elementy poszczególne są bardzo lekkie i wytrzmałe. Więc spokojnie nie musimy się bać o bezpieczeństwo malucha. Podstawa zaś jest cięższa iu stabilna, nie da się jej tak łatwo przewrócić. Polecam tą zabawkę bo fajna alternatywa jak na zabawkę typu piramidka. Cena w jakiej można kupić wacha się od 80-99zł :) 


1 komentarz:

Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, że tu byłeś. Zapraszam też do nas na fanpage :)