niedziela, 24 lipca 2016

5 minut dla mamy, czyli zaparzamy herbatę

Każda mama podczas czasu bycia mamą marzy o swoich 5 minutach dla siebie. W ciągu 5 minut taka matka jest wstanie zrobić bardzo wiele bo i przygotować posiłek, zjeść go, wykąpać się i co najważniejsze napić się ciepłej herbatki :D
Ja uwielbiam herbaty takie prawdziwe, parzone. Te z saszetek dostępne w sklepach nie mają dla mnie aż takie smaku. Cóż poradzić jedni delektują się kawami a ja herbatkami. Część mam swoich suszonych, które parze, część kupuje w specjalnych herbacianych sklepach. Zawsze jest jeden minus jednak takich herbatek FUSY. Tego nie lubię, bo piję i się delektuję a nagle na języku czuje kawałek liścia lub kwiatka, który właśnie wleciał wraz z napojem do buzi.
Na szczęście jest takie coś jak zaparzacz do herbaty. Ja ostatnio jestem w posiadaniu cudownego zaparzacza firmy All4gastro, który wyciąga cały smak i aromat ziół i nawet dziecko jest wstanie go obsługiwać.
Jak sam producent zapewniaNazwa tego zaparzacza to Teaflu -lawenda możecie go zakupić TUTAJ. Jest to jeden z lepszych zaparzaczy jakich miałam. Co czyni go takim wyjątkowym? :

  • łatwość nabierania suszu herbacianego
  • łatwość mycia go
  • wygodny i prosty w obsłudze
  • mały
  • można wycisnąć cały aromat z suszków
  • przyspiesza zaparzanie herbaty
  • nie wyciekają z niego fusy
  • trwała i lekka konstrukcja


Zaparzacz Teaflu jest zbudowany z silikonowej główki, podzielonej na dwie połowy, dzięki temu można nabrać nim suszki jak łyżką i łatwo zamknąć nie rozsypując po całej kuchni. Potem są metalowe druciki połączone z mocnym uchwytem/rączką wykonaną z plastiku.Odporny na wysokie temperatury. Myje się bardzo łatwo, bo główka silikonowa, więc można wywinąć lekko i opłukać, umyć delikatnie pod wodą i dalej używać. Uchwyt jest tak skonstruowany, aby móc za jego pomocą ścisnąć silikonową główkę i wycisnąć z niej aromat do ostatniej kropelki, dzięki temu nic się nie marnuje. Za pomocą tego zaparzacza zyskujecie też czas, bo dzięki ściskaniu go w kubeczku zwiększamy cyrkulację wody między ziołami i szybciej wydobywamy smak i aromat.
 Nie poparzymy się nigdy, a co najlepsze koniec z fusami pływającymi w kubku. Dzięki temu zaparzaczowi możecie cieszyć się pyszną herbatką i się nią delektować a przysłowiowe 5 minut dla mamy zyska dużo lepszy smak i aromat. Ja osobiście po wypiciu tak zaparzonej herbaty czuje się dużo bardziej zrelaksowana i szczęśliwa. Ona ma smak i jest idealna dla zmęczonej i zalatanej mamy po całym dniu masy obowiązków. Polecam każdej mamie. Oczywiście producent u którego możecie zakupić to cudeńko w swojej ofercie ma jeszcze więcej wspaniałości, które na pewno ułatwią życie nie tylko w kuchni ale i w innych codziennych obowiązkach każdej mamie i tacie :) Polecam serdecznie zaglądnąć bo na pewno znajdziecie tam coś dla siebie. Jeśli wolicie smakować kawy, też są zaparzacze do kaw godne uwagi. 
Mój mąż jest smakoszem kaw więc jego mogę zapytać jak smakuje kawa z takiego zaparzacza, choć widząc go co dzień pijącego stwierdzam, że musi być dobra, bo on byle czego się nie napije jeśli chodzi o kawę :) Zapraszam więc i zerknijcie na stronę producenta o TUTAJ, bo to firma godna uwagi i polecenia All4gastro raz zerkniecie i na dłużej zostaniecie.

1.WKŁADAMY

2.WYCISKAMY

3.PARZYMY 


Jak ktoś chce spróbować to także zapraszam do siebie na herbatkę dam spróbować samodzielnie zaparzyć i skosztować herbatki tak parzonej. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, że tu byłeś. Zapraszam też do nas na fanpage :)