niedziela, 20 marca 2016

Puchaty kurczaczek :)

Zbliża się Wielkanoc, w sklepie ceny kurczaczków do koszyczka czy na stół kosmiczne za 3 sztuki malusich kurczaczków cena w sklepie koło mnie 13zł. Postanowiłam więc z Lusią zrobić sama puchatego kurczaczka.

POTRZEBNE:

  • nożyczki
  • żółta włóczka (tym grubsza tym bardziej puchaty będzie)
  • klej
  • gotowe oczka lub zrobione z kartonika
  • 2 wycięte pierścienie (patrz foto obok)
  • klej magic
  • kawałek kartonika czerwonego

PRZYGOTOWANIE:
1. Najpierw bierzemy pierścienie, nakładamy jeden na drugiego. Wiążemy je ze sobą tak jak na filmiku. Potem przekładamy włóczkę przez środkowy otwór i ciągniemy na zewnątrz i tak nawlekamy, aż pokryjemy cały pierścień. Najlepiej widać to na filmiku instruktażowym. 

2. Teraz chwytamy nożyczki, wkładamy od zewnętrznej strony pierścienie lekko wkładamy nożyczki pomiędzy je i zaczynamy rozcinać włóczkę wzdłuż linii między pierścieniami. Kiedy dojdziemy do końca. Tą samą włóczką, którą owijaliśmy pierścienie wkładamy w między powstałe rozcięcie oraz pomiędzy dwa pierścienie. mocno ściskamy i zawiązujemy tak, aby związać, wszystkie ze sobą powstałe nitki. 

3. Teraz obcinamy sznurek, którym obwiązywaliśmy "sznurki", ale tak, aby kawałek został będzie bowiem nam potrzebny.

4. W ten sam sposób tworzymy drugi pomponik.

5. Teraz łączymy oba pomponiki za pomocą powstałych końców z zawiązywania. (Patrz filmik instruktażowy). Kiedy połączymy oba pompony wykańczamy kurczaczka

6. Teraz przyklejamy mu dziobek, nóżki i oczka.

7.Pozostawiamy do wyschnięcia. Warto też zajrzeć do wpisu o pisance z opakowaniu po jogurcie idealnie nadaje się dla kurczaczka i schowania go z jakimś słodkim smakołykiem.  TUTAJ
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, że tu byłeś. Zapraszam też do nas na fanpage :)