czwartek, 24 marca 2016

Książka interaktywna "Mój gadający telefon"

     Lusia jest na etapie książek, które pobudzają jej kreatywność. Jak każde dziecko uwielbia też telefon szczególnie mamusi, bo łatwo się na nim klika. Wydawałoby się, że nie da się pogodzić tych 2 rzeczy w znalezieniu idealnej książki dla niej, a jednak mnie się udało. 

    Zamówiłam książkę z Centrum Edukacji Dziecięcej wydawnictwa Publicat.  Książka nosi tytuł "Mój gadający telefon! Żyrafa Żaneta dzwoni do przyjaciół".  Książka jest formatu A4 więc dosyć spora. W twardej oprawie ze stronami z grubego kartonu. Do książki dołączony jest telefon, który można przyczepiać i odczepiać od zaczepów. Dzięki temu może być przy książce lub można wygodnie z niego korzystać podczas innej twórczej zabawy. 
Książka opowiada historię jak żyrafa Żaneta dzwoniła po kolei do różnych zwierząt, które są jej przyjaciółmi z zoo. Chce zebrać wszystkie zwierzęta, by były gotowe na przyjście gości podczas otwarcia zoo. Dziecko może towarzyszyć jej w tej przygodzie. Tekst w książce napisany jest tak, aby dziecko czuło się uczestnikiem całego zdarzenia. Dodatkowo na każdej stronie przy danym zwierzęciu w czerwonym obłoczku jest numer składający się z dwóch cyfr. Ten numer należy wcisnąć na telefonie wtedy usłyszymy dźwięk wydawany przez dane zwierzątko. Kolejnym atutem książki są okienka, Jest nim skała, którą gdy odkryjemy ukaże się naszym oczom zwierzak do którego dzwoniła Żaneta. Prawda, że fajne? Można więc bawić się czytając książkę, Najpierw dziecko wciska numer i zgaduje do jakiego zwierzaka dzwoniła żyrafa, a dopiero potem odkryć okienko. Można też czytać zamieniać zwierzaki, a dziecko musi sprawdzić czy rodzic się nie pomylił :) Książka daje milion możliwości. Lusia na razie najbardziej lubi dzwonić, choć zabawa w dzwonienie pozwala jej zgadywać zwierzaki, jak się uda bijemy brawo. Radość dziecka ogromna. 

Dzięki książce dziecko uczy się też obsługi telefonu. Ten dodany do książki jest poręczny, nie za gruby, guziki łatwo się wciskają i są podświetlane. Przypomina normalną słuchawkę od telefonu bezprzewodowego. Uczymy też cyfr poprzez zapisany numer w książce i wciśnięcie odpowiednich guzików na telefonie. Starsze dziecko możemy poprosić, by jeszcze nazwało cyfry, które wciska.  Poznajemy też zwierzęta i odgłosy przez nie wydawane. Więc książka jest w 100% kreatywna, dając nam tyle nauki, zabawy i możliwości. Choć nie jest zbyt grubą książką z pewnością zasługuje na uwagę rodzica.
/Bo jaki Maluch nie lubi wciskać guziczków, do tego takich, które świeca i wydają dźwięki. Ja polecam książkę z czystym sumieniem z pewnością posłuży nam długo i szybko się nie znudzi.  
       Cena książeczki też nie jest zbyt wysoka bo koszt około 25zł. Więc jak za interaktywną książeczkę to na prawdę nie wiele. Baterie w telefonie są w zestawie. Jednak, nie wystarczyć się w księgarni,że nie działa, bo z tyłu trzeba wyjąć biały paseczek, który jest zabezpieczeniem. Dzięki temu nikt w sklepie nie zużyje baterii maksymalnie , a my musimy kupować nowe. Fajne prawda?No więc zapraszam do zakupu ja bardzo lubię książeczki kreatywne z serii Centrum Edukacji Dziecięcej, jeszcze na pewno nie jedną Wam opiszę :) Miłej lektury. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, że tu byłeś. Zapraszam też do nas na fanpage :)