piątek, 12 lutego 2016

Walentynkowe serce- kartka pełna miłości

A no w niedziele mamy Walentynki. Święto lubiane przez młodych i starych. Jak to mówi mój mąż "Kobieta zawsze powie, że nie obchodzi tego święta, ale jak facet nie da jej choćby kwiatka to potem tydzień ma w domu milczenie" :D Może coś w tym jest, ja wyznaje zasadę, że kocha się cały rok, a nie tylko raz w roku. Fakt faktem, że tak to ciągle gdzieś biegniemy i pędzimy do pracy, do domu, zakupy. Te Walentynki warto by były odskocznią na przypomnienie za co się pokochaliśmy i za co się teraz kochamy, bo związek jak kwiatek najpierw ziarenko, potem mała roślinka a potem kwitnie i zbierasz owoce :)

Pokaże Wam jak zrobić więc łatwo niebanalną kartkę walentynkową. Myślę, że Wam się spodoba. Ja ponieważ teraz po sklepach łazić nie mogę to taka alternatywa, aby nie było, że zapomniałam o mężu.

POTRZEBNE:

  • 1 kartka bloku technicznego biała
  • 1 kartka bloku technicznego czerwona
  • klej
  • nożyczki
  • pisaki, żelowe pisaki, 
  • brokat
  • i co tam chcecie :)
  • ołówek
  • linijka

Zaczynamy od narysowania na kartce białej takie cuda jak na zdjęciu. Tym większe narysujecie tym większa będzie kartka :) Ważne aby boki były równe i proste. Więc warto najpierw naszkicować sobie z pomocą ołówka i linijki dwa słupki a potem tylko dorysować łuk na górze. Teraz wycinamy to cudo nasze.

Teraz bierzemy czerwoną kartkę (jak nie mamy można białą dwustronnie pokolorować kredkami,farbami, flamastrami) Przykładamy wycięty kształt i odrysowujemy, na drugiej kartce, aby mieć identyczny drugi kształt w innym kolorze.


I wycinamy :) Nasz drugi kształt. Teraz posiadamy dwie identyczne figury. Teraz będzie trochę rysowania :)


Teraz chwytamy w rękę ołówek i linijkę te dwie rzeczy będą teraz niezbędne. Rysujemy najpierw punkty w poziomie mniej więcej odstęp między nimi 1-1,5cm. Trochę niżej rysujemy znów te same podpunkty by móc je połączyć w pionie w równe linie.


Łączymy punkty w pionie. Rysujemy linie takiej samej długości u mnie było to 8cm, ale może być więcej zależy od wielkości figur. Ważne, aby nie rysować do końca musi zostać przestrzeń, aby powstała taka kopuła, tak jak widać to na zdjęciu.


Teraz nożyczkami tniemy wzdłuż linii tak, aby powstały takie paski jak przy ogłoszeniach z numerami telefonu :)


Takie paski identyczne robimy na obu figurach. 
Teraz będzie najtrudniejsza część kartki. Będziemy łączyć figury ze sobą za pomocą przeplatania pasków. Na filmie widać to średnio, Lusia kręciła ( w sumie stała i miała trzymać prosto telefon)
Teraz bierzemy klej i podklejamy na samych końcach pasków. Czyli tylko brzegi serduszka klejem smarujemy. 


Mamy już gotowe serduszko teraz tylko je dowolnie ozdabiamy wedle uznania :D


My ozdobiłyśmy żelowymi długopisami z brokatem, pisakami :) Można też naklejki czym chata bogata.Podoba się? Zostaw ślad po sobie w postaci komentarza lub polub naszego fanpage. Tam teraz dużoo się dzieje i konkurs nawet Walentynkowy. Więc nie ma na co czekać trzeba tam zmykać :) TUTAJ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, że tu byłeś. Zapraszam też do nas na fanpage :)