środa, 13 stycznia 2016

Pudełko kolorów


Tak jak obiecałam pokażę Wam jak zrobić pudełko kolorów. Jednak może ono mieć też inne zastosowania.

+
Potrzebne:

  • nie duży kartonik
  • kolorowe nakrętki
  • papier kolorowy najlepiej samoprzylepny
  • taśma klejąca 
  • nożyczki
UWAGA!!!
Jeśli chcemy wersje z obrazkami warto powycinać obrazki z gazet kolorowych.

Przygotowanie:

W kartoniku wycinamy otwory tyle ile chcemy kolorów (zbiorów). Otwory nie muszą być duże, mają być takie, aby spokojnie zmieściła się w nich nakrętka. Teraz oznakowujemy otwory wycinamy kwadraty z otworem lub same otoczki okrągłe z papieru kolorowego i przyklejamy wokół otworów. Teraz jeśli nie mamy tylu kolorów nakrętek możemy na wierzch każdej nakrętki nakleić kółeczko danego koloru. Taśmą zabezpieczamy pudełko przed rozłożeniem. A teraz zabawa. Dziecko może wrzucać odpowiednią nakrętkę do odpowiedniego otworu np. żółta nakrętka - żółty otwór. 

Jeśli mamy starsze dziecko i chcemy wersje obrazkową. Możemy na każdą nakrętkę nakleić np. kilka obrazków zabawek, mebelków, kwiatków. Wtedy na pudełko zamiast kolorów na górze nad otworem oznaczamy dany zbiór w tym przypadku będą np. zabawki- (naklejamy misia) mebelki- (naklejamy szafę) kwiatki (jakiegoś dużego kwiatka)

Pudełko można przerobić też na zabawę w memo. Wycinamy np. 8 otworów, 2 rzędy po 4 okienka. Oznaczamy je np. kolorami. Potem oznakowujemy nakrętki. Odwracamy nakrętki do góry nogami (Ważne, w tej zabawie, nakrętki muszą być jednakowego koloru, różnią się tylko naklejonym kolorem na górze). Dziecko odkrywa jedną nakrętkę i próbuje dopasować do otworu. Wersją trudniejszą będzie, że trzeba znaleźć 2 nakrętki z jednym kolorem i dopiero wtedy można wrzucić przez odpowiedni otwór. 


:) Miłej zabawy
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, że tu byłeś. Zapraszam też do nas na fanpage :)