sobota, 26 września 2015

CORNER czyli ćwiczymy spostrzegawczość i refleks

Będąc przed chorobą na zakupach na trafiłam na półce na promocje, "Gry karciane po 3zł" no grzechem byłoby nie skorzystać. Kupiłam CORNER firmy TREFL.
Po przyjściu do domu postanowiłam z mężem i córą zagrać. Małe fajne pudełko w środku stos kart dwustronnych i instrukcja. Tylko tyle. Instrukcja jest tak prosta, że każdy zrozumie.
Mamy karty rozdzielamy po równo dla każdego gracza, jedną zostawiamy na środku. Teraz do tej karty musimy dopasować, te które mamy na ręku. Dopasować musimy kształtem i kolorem.
Patrząc na zdjęcie poniżej jednej przykładowej karty
Na środku mamy kształt tu kwadrat, zielony. Na rogach karty są inne kształty. Po ich fragmencie musimy odgadnąć jakie to kształty oraz po kolorze konturów jaki kolor figury. Będzie nam to potrzebne, aby dopasować kolejną kartę. 

Dopasowanie polega na tym, aby znaleźć kartę u siebie taką, która na środku ma kształt i kolor jednej z wybranego przez nas rogu tej, która leży na środku stołu. W tym wypadku według przykładu będzie to: żółte koło, zielony krzyżyk, czerwona gwiazdka, fioletowy kwadrat. 

Kolejne dopasowanie może być za pomocą rogów ale i środków. Wtedy gracz kładący tą kartę mówi "STOP", i oddaje po 1 karcie każdemu z graczy. Dzięki temu szybciej pozbędzie się kart z ręki.
Grę wygrywa gracz, który jak najszybciej pozbędzie się kart. W tej grze fajne jest to, że ćwiczymy z dzieckiem spostrzegawczość, refleks, kształty i kolory. Rywalizacja super :) No i nauka wygrywania i przegrywania. W grę się gra szybciutko. Idealna na wyjazdy lub jako chwila relaksu w domu lub nawet na pikniku. Mała i można wszędzie zabrać.
Polecamy nam się podoba za jej łatwość ale i bardzo wciąga :)
1 komentarz:

Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, że tu byłeś. Zapraszam też do nas na fanpage :)