czwartek, 23 lipca 2015

Zebra 3w1 Vtech BOSKA!!!!

Czasem trafiają się takie zabawki, że i rodzic i dziecko stwierdzają, że to ideał. My już jakiś czas temu zdobyliśmy zebrę firmy VTECH. Co prawda nie jest w j.polskim a w j.holenderskim ale jest idealna mimo wszystko. Lusia dostała ją od nas jeszcze za nim siedziała, stawała i raczkowała. Po prostu pełzała. I to właśnie ta zabawka zmotywowała ją najbardziej do siedzenia. Raz jeden (wiem, że nie wolno i nie robiłam tego nie wiadomo ile, tylko raz ją posadziłam, w dniu kryzysowego humoru) I w życiu nie widziałam jej takiej szczęśliwej. Od tam tej pory zebra stała w pokoju zabaw. Pewnego dnia Lusia wpełzła na nią i leżała brzuchem na siedzeniu i rączkami się odpychała. Wtedy już wiedziałam, że to będzie ukochana zabawka. Kolejne etapy to chęć, aby na niej usiąść teraz cel osiągnęła, dodatkowo służy jako pchacz podczas nauki chodzenia.
Teraz coś o samej zabawce.
Zabawka w kształcie zebry sporej rozmiarowo. Nie widziałam w j.polskim, jak już to na allegro j. angielskim się pojawiają. Na głowie, a dokładniej na grzywie ma wbudowaną całą masę guziczków. Idąc od góry
 •  lew-ryczy, kolor czerwony, piosenka o lwie, melodyjka, liczba 1.
 • kangur-hopsa, kolor pomarańczowy, piosenka o kangurze, melodyjka, liczba 2.
 • małpka  -odgłosy małpki, kolor żółty, piosenka o małpce, melodyjka, liczba 3.
 • ptaszek-odgłosy ptaszka, kolor zielony, piosenka o ptaszku, melodyjka, liczba 4
 • hipopotam- odgłosy hipopotam,  kolor niebieski, piosenka o hipopotamie, liczba 5.

Jest 5 trybów zabawy

 1. muzyczki,
 2. włączają się różne melodyjki, piosenki o zwierzątkach
 3. dźwięki podczas jazdy,  
 4. kolory
 5. nazwy zwierząt i ich odgłosy
 6. odgłosy natury, opowiadania o zwierzątkach.

Zebra posiada dwa zielone uchwyty do trzymania podczas jazdy na jednym jest klakson a na drugim buzia uśmiechnięta (po jej kliknięciu usłyszymy brawa dzieci i ich radość) Oraz z boku jest regulacja głośności. 
Zebra posiada też z przodu zdejmowany koszyczek na pierdołki, powinna posiadać jeszcze światełko mocowane na czarnym "guziczku" ale nasza ma brak, nie wiem


Zebra jest 3w1, gdyż rośnie wraz z dzieckiem. Na początek może być pchaczem

Potem jeździkiem 

a potem hulajnogą

a teraz filmik Lusia "jeździ" jak ma wybór pchać i jechać wybiera jazdę :D Rzadko zabawka na tym etapie (10 miesięcy) zabawka umie zająć dziecko na dłużej niż 10 minut, fascynacja Zebrą trwa już ponad 2 miesiące i myślę, że jeszcze długoo będzie się utrzymywać. Może kiedyś pojawi się w j.polskim. Choć obcojęzyczna nie znaczy gorsza :) My mamy i polecamy. Choć myślałam, że prócz tego, że dużo miejsca zajmie i nic poza tym to się pomyliłam i uważam, że takich zabawek powinno być więcej. Przy niej nie tylko sprawdzi się powiedzenie, że rośnie razem z dzieckiem, ale i że można bawić się nią na kilka sposobów oraz jest edukacyjna.
Jeden minus za kółka, strasznie szybko widać na nich ślady użytkowania, ale jeżdżą więc jest dobrze. W przyszłości też blokada kółek by się przydała, bo podczas np. stawania przy niej i zabawy panelem po prostu "ucieka" . 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, że tu byłeś. Zapraszam też do nas na fanpage :)