piątek, 24 lipca 2015

Stolik edukacyjny Chicco 2w1

STOLIK EDUKACYJNY CHICCO 2w1 

A no takie cudeńko dostałyśmy. Jest to stolik edukacyjny firmy Chicco 2w1. Z jednej strony jest panel z różnościami z drugiej płytka do budowania z klocków.
Stolik jest spory, ale wysokością dostosowany dla dziecka które stają już na nóżkach. Luśka ma 10 miesięcy i spokojnie przy nim stoi i klika. Dzięki temu, że panel jest ściągany, niczym nie jest przymocowany (to jego wada, brak zaczepów, trzymających panel) można go zdjąć lub dziecko samo może zdjąć. Moja jest na etapie prób samodzielnego ściągania. Taki panel można już dla Maluszka, który siedzi lub leży na podłodze na brzuszku położyć przed nim i będzie miał zabawę. Pianinko z panelu można wypiąć i zabrać np. w podróż gdzieś.

Panel wygląda jak na zdjęciu obok, Pianinko ma książeczkę z twardymi stronami, można je przewracać wtedy jest zmiana trybu grania pianinka. Kołowrotek z mrówką także przestawia historyjkę i uruchamia melodyjkę miłą dla ucha. Biedrona jest włącznikiem i wyłącznikiem. Kwiatek jeden to głośnik a drugi uruchamia tryb grania, czyli dziecko może przy nim udawać, że gra na pianinku piękne melodie.
Za pianinkiem gąsieniczka rusza się przód -tył. Pszczółki po spiralce można prowadzić nad jeziorkiem okrągłym. Grzybek po naciśnięciu uruchamia karuzelkę i gąsieniczka zaczyna się kręcić na trawce. 3 kostki z owadami można przesuwać i odkrywać różne obrazki pod nimi. Konik polny po naciśnięciu listka podskakuje do góry do kwiatka. Kółka to grzechotki i uruchamiają dźwięki odgłos żabki i fruwającego owada. Kwiatki -środki ich uruchamiają melodyjkę. Ogólnie dużo bajerków. Lusia bawiła się bez baterii i jej się podobało. Pianinko ma osobne baterie i osobne panel. Przyciski wypinające panel znajdują się z tyłu pianinka oba na raz trzeba wcisnąć. Nóżki stolik łatwo się wyciąga, nie są wczepione a włożone w takie tory. Stolik można złożyć do pudełka i spokojnie przechowywać i wyciągnąć za jakiś czas. Pod panelem znajduje się taka "piaskownica" jak to mąż nazwał, gdzie można trzymać klocki. do panelu z płytką do ich mocowania. Kiedy obrócimy panel będzie płytka do budowania. Takie cudo jak na zdjęciu.
 Klocków jest malutko, ale jak dla Maluszka na początek starcza, łatwo się z czepiają i rozczepiają. Kolorowe i duże. Można dokupić takie klocki więc jak uznamy, że mało możemy kupić. Nam starcza budowanie wieży i jej burzenie nie potrzeba mega dużej ilości na tym etapie. Super masują dziąsła :P .
 
Stolik ma dużo funkcji. My znaleźliśmy też zastosowanie wsypać piasek do "piaskownicy" zwanej przez męża i będzie domowa piaskownica. Lusia też wymyśliła, że tam można się wspiąć i usiąść. I wszystko wyrzucać co się tam znajduje. Znajomych synek odkrył, że może być też skrytką i chował tam cukierki :D
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, że tu byłeś. Zapraszam też do nas na fanpage :)