poniedziałek, 6 lipca 2015

Książka DZIKIE ZWIERZĘTA z latarką :)

Szukacie niebanalnej książki i lubicie zwierzątka. To coś dla Was. Wydawnictwo WILGA, wydało super książkę pt. "Dzikie zwierzęta" z latarką. Latarka jest tekturowa doczepiona na tasiemce do książki.


Co w tej książce takiego fajnego? A no jest dużo. Jest podzielona na rozdziały-krainy gdzie znajdują się dzikie zwierzęta.

  • Pustynia
  • Nad wodą
  • Śnieg i lód
  • W górach
  • Las równikowy

Każdy rozdział to strona z encyklopedią czyli obrazek zwierzaka i krótki jego opis. Zaś na drugiej stronie ciemna folia zasłaniająca obrazek. Aby zobaczyć obrazek należy użyć magicznej latarki, Wkładamy latarkę pomiędzy kartonową stronę a folię i przesuwamy w poszukiwaniu zwierzaków opisanych wcześniej. Najlepiej to widać na filmiku poniżej.

Książka nie musi służyć tylko i wyłącznie jako encyklopedia wiedzy o zwierzętach. Można też wykorzystać ją do nauki matematyki a nawet spostrzegawczości.

Np. możemy zapytać Malucha ile znalazł Tygrysów na danej stronie?

Gdzie znajduje się pingwin?
Czy umiesz odszukać słonia?
I wiele innych pytań. 

Książka jest dosyć duża można ją rozłożyć na podłodze i z Maluchem wyruszyć w podróż w dziką przyrodę w poszukiwaniu zwierząt.
Książka jest bardzo ładnie ilustrowana co dodatkowo zachęca Malucha do czytania i oglądania jej.
Latarki nie da się zgubić bo przymocowana na tasiemce, to duży atut. 
Na okładce znajduje się mniejszy obrazek z mniejsza przymocowaną na stale latarką. Książka fajna dla przedszkolaka i starszaka. Bo można wykorzystać ją na wiele sposobów.
Polecam ja jestem nią zachwycona i sama z mężem niekiedy się nią pobawię :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, że tu byłeś. Zapraszam też do nas na fanpage :)