poniedziałek, 16 marca 2015

Wszystko o pampersach

Każdy rodzic dobrze wie, że pampersy dobre kupić chce. Tylko jakie? Skoro tyle dzieci ile opinii się pojawia. To nie lada jest wyzwanie znaleźć pieluchy dla tyłka naszego malucha.
Na rynku jest mnóstwo firm produkujących pampersy dla dzieci, praktycznie każdy większy sklep posiada jeszcze swoją markę pampersów prócz tych dostępnych na rynku. Ciężko jest wybrać te idealne. Każde dziecko jest bowiem indywidualne. Dla jednego uczulające będą tej firmy dla drugiego innej. Ja chcę się skupić na kilku bardzo popularnych: Dada, Pampers, Babydream, Happy.
Są to 4 dosyć często wybierane przez rodziców marki jeśli chodzi o pampersy. Każde z nich ma swoje plusy i minusy. Jednak są też takie, których nie warto kupić.
Dada: dostępne w sieci sklepów Biedronka, w miarę tanie. 1 są dosyć kiepskiej jakości jeśli chodzi o rzadkie kupki lub u niektórych dzieci przeciekają. Jednak od rozmiaru 2 są już bardzo chwalone duża poprawa jakości. Są troszkę sztywne ale nie są nasiąknięte aromatami zapachowymi ani innymi substancjami szkodliwymi dla skóry dziecka. Rzadko uczulają.
Pampers: najbardziej znana i popularna marka, ich pampersy dla niemowlaków posiadają specjalną siateczkę do zatrzymywania rzadkiej kupki w pieluszce. Również zdarzają się, że przeciekają, są bardziej miękkie od Dada. Jednak mają dosyć poważny minus. Są bardzo nasiąknięte środkami chemicznymi szkodliwymi dla skóry dziecka. Często bardzo uczulają dzieci. Lub dzieci mają podrażnioną skórę. Dosyć drogie
Babydream:Dostępne w sieci drogerii Rossmman. Produkowane co prawda przez firmę Pampers jednak nie są już tak nasączone chemią. Również rzadko przeciekają. Są nawet ze specjalnym wycięciem na pępuszek dla noworodka. Rzadko uczulają. Jedne z tańszych pampersów ale dobrych jakościowo.
Happy: Bardzo często przeciekają a rzepy się odklejają jedne z gorszych pampersów na rynku. Choć zdarzają się matki, które sobie chwalą ich pampersy chociaż to rzadko. Uczulenia występują 50% na 50%.  Moim zdaniem najgorsze z tych wszystkich czterech co wymieniłam

Moim faworytem są Babydream i Dada. Na początek można Babydream używać bo lepsze mają dla noworodków a potem zamiennie lub wybrać jedne nie uczulające dziecko i takie które nam podpasują. Często w obu tych sklepach zdarzają się na nie promocję. Więc wychodzi jeszcze taniej. Nie zawsze nie markowe znaczy gorsze :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, że tu byłeś. Zapraszam też do nas na fanpage :)