poniedziałek, 30 marca 2015

Bębenek czy to tylko instrument czy zabawka edukacyjna?

A no są bębenki różne dla dzieci. Takie "zwykle" po prostu instrument na którym dziecko może grać pałeczkami lub rączkami.
Bębenek drewniany Janod - Confetti
zdjęcie ze strony  www.tublu.pl

Taki z pewnością jest kreatywny dla dziecka ale pytanie czy rodzic da radę wytrzymać "cudowną" muzykę.  Są też bębenki interaktywne. Ja miałam dwa do porównania. Jeden w j.polskim a jeden j.angielski. Oba są super. 
firma LeapFrog 
firma E-Edu

Ten po lewo firmy LeapFrog ten po prawej E-Edu. Zaczniemy od tego po lewej. Ja mam w j.angielskim. Jednak nie przeszkadza to w zabawie. Posiada wiele fajnych funkcji jak nauka alfabetu. Po "waleniu" rączką w bębenek wyświetla się literka i lektor mówi jak się "nazywa"  np. "A" to będzie  [Ej]. Druga funkcja nauka liczb od 1 do 10. Ta sama zasada co przy alfabecie. Dodatkowo przy każdej literce i liczbie gra muzyczka na koniec alfabetu i przy liczbie 10 są brawa i jakby strzelanie fajerwerków.  Potem funkcja uderzania i wyświetla się podświetlana część uderzenia. Na samym końcu funkcja podążania za światełkiem. Trzeba uderzyć tam gdzie jest kropka. Gwiazdka to muzyczka w każdej funkcji inna. Jest też regulacja głośności. Idealna zabawka dla smyka, który już siedzi. Jak nie siedzi to zwykle rodzic "gra" a dziecko obserwuje światełko. Poniżej filmik prezentujący bębenek w całej okazałości

Drugi bębenek jest w j.polskim. Posiada w sumie bardzo podobne funkcje. 
Pierwsze to nauka literek, cały alfabet jest mówiony i wyświetlany. Kolejne to gra dziecko "wali" w bębenek a on wyświetla różne rzeczy. trzecia funkcja to muzyczka dziecko gra na bębenku a on wyświetla tańczącego ludzika, uśmiechającą się buzię itp. Ostatnia funkcja to liczby od 1 do 10. Znów tak jak w alfabecie. Ten bębenek nie posiada funkcji dodatkowej muzyczki. Ma za to sorter 4 klocuszki w różnym kształcie wkładamy w "obudowę" bębenka. Od spodu jest otwierane dno i można dzięki temu wyjąć klocuszki, by znów za pomocą sortera je tam włożyć. Posiada też regulacje głośności oraz włącznik i wyłącznik. Więc dziecko może bawić się samym sorterem bez muzyki.
Poniżej filmik


A tu jeszcze parę zdjęć do oblukania bębenków. Ja uważam, że każde dziecko powinno mieć bębenek w domu czy to "zwykły" czy taki edukacyjny. Ćwiczy na jednym i na drugim ruch ręka-oko. Może też się "wyżyć". Ćwiczy także słuch i poczucie rytmu. A rytm jak wiemy jest bardzo ważny bo nawet w przedszkolu i w szkole uczą poczucia rytmu. 
LeapFrog

LeapFrog

E-Edu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad, że tu byłeś. Zapraszam też do nas na fanpage :)