SQULA - gra i nauka w jednym

Dzieci zwykle na słowo nauka reagują niechęcią i ucieczką jak najdalej. Jak więc zachęcić dziecko do nauki, aby chciało się uczyć? Pamiętam jak sama byłam dzieciakiem i w podstawówce nauka to była męka, jak kara. Teraz na szczęście moje dzieci żyją w piękniejszych czasach, gdzie słowo "nauka" ma inne znaczenie. Fajnie jest wybrać jakąś pomoc edukacyjną, która pomoże zrozumieć materiał w formie zabawy. Nie od dziś bowiem wiadomo, że w trakcie luźnej zabawy dzieci najwięcej się uczą i zapamiętują. Ja jakiś czas temu natrafiłam na serię SQULA od Wydawnictwa GRANNA. Cała seria jest podzielona na kategorie przedmiotów lub wieku (klasy podstawowe). Dzięki temu łatwo jest nam dobrać idealny pakiet dla naszego dziecka. Zestawy które ja miałam i sprawdzałam w świetlicy środowiskowej jeszcze na dzieciakach to:

  • SQULA QUIZ KL. 1
  • SQULA QUIZ KL. 2-3
  • SQULA QUIZ KL. 4-6
  • SQULA. WYPRAWY Z GEOGRAFIĄ
  • SQULA. MATEMATYCZNE WYZWANIA

Co ciekawe ceny tych zestawów są na prawdę w przystępnych cenach do 25zł już spokojnie je bowiem kupimy. Prócz tego każdy zestaw ma wiedze zgodną z podstawą programową MEN oraz bonusowo dorzucony kod o wartości 15zł do platformy Squla. Na platformie również znajdziemy dodatkowe gry dla dzieci w wieku przedszkolnym jak i szkolnym. 

SQULA QUIZ KL. 1


Początkowy zbiór zadań dla klasy pierwszej. Zdania są na różnym poziomie trudności od tych mega łatwych po trudniejsze. Prócz tego niektóre zadania spokojnie wykona też 5-6 latek. Tak więc i dla zerówki spokojnie się nadadzą. Zestaw składa się z kart oraz żetonów (nimi punktujemy dobrze rozwiązane zadania) Wygrywa osoba która zdobędzie najwięcej punktów lub można jako karte przetargową, że danego dnia dziecko musi osiągnąć pułap 5 punktów itp. Prócz kart z zadaniami jest karta z odpowiedziami, która bardziej należy do rodzica, jak forma sprawdzenia, czy dziecko dobrze odpowiedziało.Głównie na kartach znajdują się zadania obrazkowe, choć zdarzają się też inne, gdzie obrazek występuje tylko jako podpowiedź. 
SQULA QUIZ KL. 2-3


Drugi zbiór zadań dla klas 2-3. Tutaj są już zadania dostosowane typowo dla dzieci szkolnych. Zadania również są mieszane są obrazkowe, ale też do czytania. Karta z odpowiedziami również jest w zestawie oraz żetony punktujące. 
SQULA QUIZ KL. 4-6


Trzecia część z kategorii wiekowej ogólnej. Tak samo jak w poprzednich sa żetony punktujące oraz karta z odpowiedziami. Jednak zadania występują już głównie do czytania bez zadań obrazkowych. Może z kilak tylko się trafia. Poziom zadań również jest trudniejszy i wymaga już od dziecka wiedzy nabytej w szkole, a tutaj bardziej forma powtórki.

SQULA. WYPRAWY Z GEOGRAFIĄ


Zestaw zadań z tematyki geografii. Tutaj znajdziemy wiedzę zamkniętą w pigułcę z całego świata. Można potraktować grę jako trening do samodzielnego sprawdzenia wiedzy, a można zagrać z rodzicami. Zadaniem jest wtedy zebraniem 4 kart z kompletu "kwartetów". Trzeba szybko zadawać pytania i szybko odpowiadać. Liczy się wiedza, ale też refleks, aby wygrać. Bardzo dobrze wykonane karty zadania od prostych po trudne według wydawnictwa przedział wiekowy 8-11, choć szczerze ja nad niektórymi musiałam pomyśleć. Fajne też w formie ciekawostek o świecie. Można dużo się dowiedzieć, choć to bardzo przyjemna nauka geografii.
SQULA. MATEMATYCZNE WYZWANIACzytaj pytanie i wybierz kartę z odpowiedzią. Naucz się obliczać działania te proste i złożone. Zadania ćwiczące czytanie ze zrozumieniem lub wykorzystaniem pewnych zasad i wzorów. Jednak i tym razem forma gry. Kto więcej rozwiąże poprawnie zadań wygrywa, punkty są nadawane w postaci żetonów. Ta jest jedną z najbardziej wciągajacych mojego męża. On uwielbia matematykę a tu czuł się jak w teleturnieju z telewizji pytanie i wybieranie odpowiedzi. 

Komentarze